A magyar ápolók biztosak lehetnek abban, hogy ma olyan vezetése van az országnak, amely ismeri a magyar egészségügyi dolgozók problémáit, és minden erejével azon dolgozik, hogy érezhetően javuljanak munkakörülményeik és anyagi megbecsülésük. Ez a kormány azt is bebizonyította, hogy képes megteremteni a közszféra béremelési programjaihoz szükséges gazdasági és pénzügyi feltételeket, mert ígérgetésre bárki képes, de teljesítményre kevesen. A magyar ápolóknak azonban nem ígéretekre, hanem valódi megbecsülésre van szükségük. A 2010-es kormányváltás után az egészségügy volt az első, ahol ágazati bérfejlesztés indult, és azóta is minden évben béremelésben részesül az egészségügy valamely szegmense. Ápolók, orvosok, szakorvosok, háziorvosok, mentőorvosok, védőnők, fogorvosok, rezidensek, gyógyszerészek – mind részesei a többlépcsős bérrendezésnek. Az ország – erejéhez mérten – immár ötödik éve támogatja az egészségügyben dolgozók béremelését, a további bérfejlesztéséről pedig jelenleg is zajlanak és folytatódni is fognak a tárgyalások a kormány és az érdekképviseletek között. Az egészségügyben dolgozók számára is további béremelést generálnak a jövő évi adócsökkentések, az SZJA 15%-ra csökkentése és a kétgyermekesek családi adókedvezményének emelése.
A kórházak és a rendelők korszerűsítésével ma az ápolók munkakörülményei javulnak, a rendszerváltás óta legnagyobb fejlesztés zajlik az egészségügyben és a kormány a kórházak adósságát is csökkenti. A háziorvosi alapellátás fejlesztése, a népegészségügyi szűrőprogramok kiterjesztése miatt a magyar ápolókra most még nagyobb szükség van és a gazdaság jó teljesítménye miatt reális az esély arra, hogy a béremelésüket folytatni tudjuk.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.