Az LMP szerint ideje, hogy Magyarország hivatalosan is elismerje, népirtást követtek el az Ottomán Birodalomban élő örmények ellen 1915-ben. A tragikus eseményekben egy-másfélmillió keresztény vallású örmény veszítette életét. A XX. század első, iparosított módszertanú genocídiuma számtalan hasonlóságot mutatott a későbbi holokauszttal. Az LMP ezt kimondó határozati javaslatot terjeszt az Országgyűlés elé. Az LMP egyetért az Európai Parlament határozataival és több mint húsz ország, valamint Ferenc pápa állásfoglalásával: száz év után nem lehet tovább tagadni a nyilvánvalót. Az örmények szisztematikus kiirtására tett kísérletet az Ottomán Birodalom 1915-ben. Ennek el nem ismerése gyengeségről árulkodó történelemhamisítás, a megbocsátás fő akadálya. Felháborító és cinikus Németh Zsolt, a Külügyi bizottság fideszes elnökének érvelése, miszerint a kormánypárt azért nem hajlandó a tények elismerésére, mert hazánk szerinte már épp elég gesztust tett az örményeknek a lakótársát megölő azeri "baltás gyilkos" szabadon engedése után, és a török kapcsolatokat is veszélyeztetné az igazság kimondása. Az LMP szerint az igazság, Magyarország és más nemzetek méltósága nem lehet pillanatnyi érdekeknek alárendelve. Az értékelvű külpolitika hosszabb távon mindig többre visz a Fidesz által gyakorolt kufárkodásnál.
100 évvel ezelőtt kezdődött a modern kori Európa első, az állam által szervezett, és lebonyolított, tömeges, etnikai és vallási alapú népirtása, amely során a nyugati hatalmak szeme láttára mintegy másfél millió örményt gyilkoltak meg. Törökország a mai napig tagadja, hogy népirtás történt és az eseményeket polgárháborúként definiálja. A valóságban azonban az állami bürokrácia tevékenyen vett részt a tömeggyilkosság kivitelezésében és az áldozatok kirablásában. A mai napon világszerte több millió ember, köztük állam- és kormányfők emlékeznek meg a tömeggyilkosság áldozatairól. A Liberálisok elvárják, hogy a magyar kormány is méltóképpen emlékezzen meg az örmény genocídium áldozatairól! Magyarország csatlakozzon azokhoz az országokhoz, amelyek hivatalosan elismerik, hogy népirtás történt és elítélik annak tagadását.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.